Ciśnieniomierz nadgarstkowy – pomiar ciśnienia skurczowego i rozkurczowego

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Profilaktyka zdrowia >  Ciśnieniomierz nadgarstkowy – pomiar ciśnienia skurczowego i rozkurczowego

Ciśnieniomierz nadgarstkowy – pomiar ciśnienia skurczowego i rozkurczowego

0 Comments
cisnieniomierz nadgarstkowy

Ciśnie w naszej krwi zmienia się w ciągu dnia ze względu na wykonywaną aktywność. Jeśli często zauważamy, iż nasze ciśnienie jest zbyt wysokie to musimy mieć na uwadze fakt, iż ryzyko udaru lub zawału serca z dnia na dzień wzrasta. Powinniśmy więc często, profilaktycznie sprawdzać ciśnienie tak, aby w razie potrzeby przedwcześnie podjąć odpowiednie kroki. Do pomiaru krwi korzysta się z ciśnieniomierza jednak nie każdy z nas wie co to za urządzenie?

Ciśnieniomierze nadgarstkowe – czym są i jak działają?

Z owych urządzeń korzysta się do pomiaru ciśnienia w domu. Są to małe tak zwane skrzynki wyposażone w duży ekran. Dokonane przez nas pomiary zapisują się na pamięci masowej wbudowanego dysku, przez co w razie potrzeby otworzymy potrzebne nam wyniki. Ciśnieniomierzem nadgarstkowym zmierzymy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. 

  • Ciśnienie skurczowe – jest to najwyższa liczba w odczycie ciśnienia krwi. Jest to ciśnienie powstające w wyniku bicia naszego serca. 
  • Ciśnienie rozkurczowe – to natomiast najniższa liczba w odczycie ciśnienia krwi. Powstaje w wyniku przepływu krwi między uderzeniami serca. 

Wiele więcej informacji an temat ciśnieniomierza nadgarstkowego znajdziesz na – https://megamedic.pl/cisnieniomierz-nadgarstkowy.

cisnieniomierz nadgarstkowy

Co trzeba wiedzieć przed zakupem tego typu urządzenia

Każde urządzenie do pomiaru krwi ma mankiet, który podczas pomiaru znajduje się na ramieniu. Mankiet napełnia się, a następnie zatrzymuje przepływ krwi przez tętnice podczas pomiaru. Z mankietu następnie odsysane jest powietrze w wyniku czego rozpoczyna się pomiar ciśnienia skurczowego, a dalszy przepływ krwi przez tętnice jest ponownie możliwy. Podczas pomiaru całość wibruje. W momencie, gdy wibracje ustają to dochodzi do pomiaru ciśnienia rozkurczowego. Z ciśnieniomierza nadgarstkowego w domu korzystają osoby mające problemy z sercem lub borykające się ze schorzeniem w formie zapalenia stawów. Dodatkowo kupując owo urządzenie warto zwrócić uwagę na mankiet, który powinien być regulowany, ponieważ z ciśnieniomierza nadgarstkowego korzystasz dzisiaj Ty, a jutro może mieć z nim styczność np. Twoja babcia.