Lek na alergię

Lek na alergię

0 Comments
lek na alergie

Alergia jest niewątpliwie uciążliwym stanem – kichanie, pocieranie oczu, wydzielina z nosa, świąd jest uporczywy każdego dnia. Zbawieniem okazują się leki przeciwalergiczne, które osłabią bądź całkowicie zlikwidują skutki alergii, która jest uciążliwa dla wielu osób. Jak zatem wybierać leki na uczulenie? Co winien zawierać najsilniejszy lek na alergię bez recepty?

Alergia

Alergia polega bowiem na wytwarzaniu przeciwciał przez układ odpornościowy, przeciwko alergenom, które pojawią się w otoczeniu w sposób naturalny. Zatem do najczęstszych alergenów możemy zaliczyć kurz, sierść czy pyłki roślinne w okresie wiosennym. Niemniej jednak, objawy alergiczne mocno utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego też lek na alergie okazuje się być niezastąpiony. Preparaty takie niwelują dokuczliwe objawy, dzięki czemu możliwe osoby borykające się z alergią mogą normalnie funkcjonować.

Lek przeciwalergiczny bez recepty

Zazwyczaj lek przeciwalergiczny wydawane są na receptę. Niemniej, leki na alergie bez recepty również okazują skuteczne. Alergia określana jest mianem choroby przewlekłej, a jej objawy można zniwelować poprzez likwidację czynnika alergizującego, z którym dobrze sobie radzą leki przeciwalergiczne bez recepty. Ważne podkreślenia jest fakt, że medykamenty mające właściwości łagodzące dolegliwości alergiczne występują pod różnymi postaciami i są przeznaczone w stosunku do konkretnych objawów.

Tabletki na alergię

Tabletki na alergię bez recepty są lekami stosowanymi miejscowe, doustnie. Niemniej jednak, w zależności od sposobu działania lek na alergię bez recepty można podzielić na dwie grupy: preparaty przeciwhistaminowe oraz stabilizatory komórek tucznych. Medikament przeciwhistaminowy to najsilniejszy lek na alergię z uwagi na wysoką skuteczność w leczeniu objawowym. Oznacza to bowiem, że lek taki efektywnie łagodzi reakcję alergiczną. Do skutecznych leków przeciwhistaminowych bez recepty należą bowiem: lewocetyryzyna, cetyryzyna, loratadyna, desloratadyna oraz feksofenadyna.