Czy oxybrazja naprawdę działa?

Czy oxybrazja naprawdę działa?

0 Comments
oxybrazja

Czy istnieje naprawdę skuteczny i szybki zabieg upiększający? Coś, co potrafi czynić cuda i co można spokojnie zafundować sobie w środku tygodnia, zaraz po pracy? Odpowiedzią na tak postawione pytania jest oxybrazja, ostatni hit salonów kosmetycznych na całym świecie. Z tego tekstu każdy zainteresowany dowie się, czy oxybrazja naprawdę działa, na czym polega ten zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować. 

Na czym polega oxybrazja?

Oxybrazja u drStawowska to całkowicie nieinwazyjna, ale jednocześnie bardzo skuteczna metoda złuszczania zewnętrznej warstwy naskórka, aby nadać skórze naturalnego i zdrowego wyglądu. To  również idealna propozycja dla każdego, komu zależy na szybkim efekcie przy minimalnym wysiłku. Ale jak dokładnie wygląda taki zabieg?

Sama nazwa kojarzyć się może z tlenem. Nie ma w tym przypadku, ponieważ jest to po prostu peeling tlenowy, a czynnikiem złuszczającym naskórek są małe kropelki sterylnej soli fizjologicznej, nakładane w strumieniu powietrza wyrzucanego pod wysokim ciśnieniem z aplikatora. Co warto podkreślić oxybrazja jest całkowicie bezbolesna, gdyż nie dochodzi tutaj nawet do bezpośredniego kontaktu z narzędziem. Cały proces trwa też wyjątkowo krótko, bo zaledwie pół godziny.   

oxybrazja

Jakich efektów oczekiwać po oxybrazji? 

Dermatolodzy polecają ten zabieg osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować głębokiego, mechanicznego złuszczania naskórka, Dzieje się tak szczególnie w wypadku, gdy skóra jest bardzo wrażliwa, pokryta zaskórnikami, lub jej pory mają skłonność do nadmiernego rozszerzania się. Oxybrazja to także jeden z nielicznych zabiegów kosmetycznych, z którego mogą korzystać osoby z trądzikiem – tlen stosowany podczas zabiegu zwalcza dodatkowo bakterie trądzikowe.

To również propozycja dla wszystkich tych, którym zależy, aby ich cera jest promienna i świeża – zwłaszcza w miesiącach jesiennych i zimowych. Podkreśla się również rolę oxybrazji jako formy relaksu, szczególnie polecanego latem, gdy skóra podatna jest na przetłuszczanie. Inaczej mówiąc, po tym zabiegu skóra lepiej oddycha no i świetnie wygląda. Już po jednej wizycie w salonie kosmetycznym skóra staje się gładka, nawilżona i pozbawiona suchości, jednak w celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów.