Skuteczne preparaty na żylaki

Skuteczne preparaty na żylaki

0 Comments
bardzo dobry lek na żylaki

Żylaki kończyn dolnych to rozszerzone i pokręcone żyły będące objawem niewydolności żylnej. Leczenie żylaków polega na stosowaniu farmakoterapii, wspomagania się suplementami diety, stosowane są również metody uciskowe, skleroterapia, leczenie wewnątrznaczyniowe i zabiegi chirurgiczne.

Leczenie żylaków – preparaty na żylaki

bardzo dobry lek na żylaki

 Leczenie żylaków nie jest prostą sprawą, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie różnych metod. Zazwyczaj stosowane jest:

  • leczenie farmakologiczne w postaci doustnego przyjmowania preparatów wpływających na poprawę krążenia, bardzo dobry lek na żylaki przepisywany jest z reguły przez lekarza, w początkowym stadium można stosować preparaty bez recepty,
  • leczenie miejscowe to z reguły maść na żylaki albo żel na żylaki, stosowany jest także krem na żylaki,
  • leczenie chirurgiczne wykonywane jest w przypadku żylaków uniemożliwiających codzienne funkcjonowanie.

Tabletki na żylaki zawierają składniki poprawiające elastyczność naczyń krwionośnych, są to takie substancje jak diosmina, hesperydyna i trokserutyna. Maść na żylaki nóg powinna zawierać heparynę, escynę oraz wyciąg z kasztanowca. Działanie przeciwobrzękowe oraz uszczelniające żyły wykazują także zioła, należą do nich: arnika, oczar i kwiaty nagietka.

Jak działają preparaty na żylaki?

Leki na żylaki zawierają zazwyczaj substancje wykazujące działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i przeciwagregacyjne. Najlepsza maść na żylaki ma w swoim składzie bioflawonaidy zmniejszające przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych oraz poprawiające przepływ krwi. W przypadku przewlekłych żylaków stosowane są flebotropowe tabletki na żylaki nóg, które usprawniają krążenie w naczyniach włosowatych, wzmacniają ściany naczyń żylnych, poprawiają odpływ krwi i zapobiegają jej zastojom.

Stosowane preparaty na żylaki powinny być wspomagane innymi formami leczenia, takimi jak ruch na świeżym powietrzu, leczenie uciskowe czy laserowe usuwanie żylaków. Warto również wysokie obcasy zmienić na płaskie i wygodne obuwie, niewskazane są gorące kąpiele, częste korzystanie z sauny, ponieważ ciepło sprzyja powstawaniu żylaków.