Masaż Kobido — czym jest i na czym polega?

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Masaż Kobido — czym jest i na czym polega?

Masaż Kobido — czym jest i na czym polega?

0 Comments
masaż kobido

Ten coraz bardziej popularny w naszym kraju zabieg nazywa się także niechirurgicznym liftingiem twarzy. Masaż Kobido jest naturalny i intensywny, działa na głębokie struktury skóry. Odżywia i czyni ją mocniejszą. Skąd wywodzi się ten rodzaj masażu? W jaki sposób przebiega?

Co do jest masaż Kobido?

Przybył prosto z Japonii, w której ta sztuka masażu jest nazywana „starożytną drogą do piękna”. Masaż Kobido ma odgórnie ustalone reguły, jest on rytuałem. Do jego podstawy należy ‘anma’, określająca w medycynie chińskiej pocieranie i naciskanie.

Zabieg ten jest uważany za najtrudniejszy japoński masaż twarzy pod względem technicznym. Nie oddziałuje on jedynie na powierzchnię cery, w odróżnieniu od innych rodzajów masaży. Do jego wykonania są wykorzystywane dynamiczne techniki, przez co wpływa na mięśnie twarzy i najgłębsze warstwy skóry. Zarówno sposób wykonania masażu Kobido, jak i wywołane przez niego efekty sprawiają, że cieszy się on coraz większą popularnością.

kobieta na masażu kobido

Na czym polega zabieg?

Masaż Kobido łączy ze sobą różnego rodzaju koncepcje medyczne. Masujący musi pamiętać o szybkości ruchów, wykonywanych dłońmi i palcami. To bardzo ważne dla prawidłowego wykonania zabiegu. Na samym początku masaż jest wykonywany powoli, co ma na celu zrelaksowanie klienta. Niweluje się wówczas wszelkie napięcia, a skóra przygotowuje się do kolejnych etapów. Z czasem ruchy masażysty stają się bardziej intensywne. Ma to na celu produkcję składników skóry.

Trzeba pamiętać, że masaż Kobido nie powinien być bolesny. Klientowi czasem mylnie wydaje się, że sprawnie i szybko poruszające się dłonie masującego wywołają ból. Zabieg ten uaktywnia wiele nerwów znajdujących się w ludzkiej twarzy i sprawia, że wygląda ona jak po liftingu. Nie jest potrzebna chirurgiczna ingerencja. Masaż Kobido polecamy wykonać u DrStawowoska.pl.