Jak wybrać pas przepuklinowy i jak z niego korzystać?

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Jak wybrać pas przepuklinowy i jak z niego korzystać?

Jak wybrać pas przepuklinowy i jak z niego korzystać?

0 Comments
Pas przepuklinowy brzuszny z pelotą pępkową

Pas przepuklinowy to skuteczny i bezpieczny sposób na leczenie przepukliny, który stosowany jest od wielu lat. Obecnie istnieje wiele różnych modeli pasa przepuklinowego, które wyróżniają się odpowiednim dostosowaniem do pacjenta i jego potrzeb. Ważne jest, by dobrać pas o odpowiednim kroju i rozmiarze, który zapewni optymalny efekt leczniczy przy jednoczesnym maksymalnym komforcie użytkowania. W tym artykule przyjrzymy się aspektom związanym z wyborem i korzystaniem z pasa przepuklinowego, aby uzyskać wydajniejsze leczenie i znacznie wygodniejsze użytkowanie tego produktu medycznego.

Jak wybrać pas przepuklinowy?

Jeśli osoba choruje na przepuklinę, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Lekarz oceni stan pacjenta i wybierze odpowiedni rodzaj pasa przepuklinowego. Przede wszystkim istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru pasa. Pas przepuklinowy powinien mieć rozmiar idealnie dopasowany do ciała pacjenta i stanu zdrowia.

Pas powinien być lekki i elastyczny, by zapewniać maksymalny komfort użytkowania. Powinien także mieć wyprofilowane części, które otulają i wyciągają przepuklinę, który nadaje się dla leczenia choroby. Ważne jest również, aby pas nie powodował niezbyt silnego ucisku, który ograniczyć przepływ krwi i wydajność leczenia.

Należy również wybrać pas, który jest wykonany z wytrzymałych materiałów i jest łatwy w praniu.

Pas brzuszny przepuklinowy z pelotą Variteks

Jak korzystać z pasa przepuklinowego?

Korzystanie z pasa przepuklinowego jest bardzo proste. Zaczynając, uważnie zapoznaj się z instrukcją dotyczącą używania pasa. Następnie, nałożyć pas, jeśli to konieczne, wykonać drobne korekty, aby upewnić, że nałożony pas jest wygodny i wyważony.

Pas powinien być noszony przez osoby cierpiące na przepuklinę przez kilka godzin dziennie przez kilka miesięcy, w zależności od stanu pacjenta. Przy noszeniu pasa, należy regularnie wykonywać odpowiednie ćwiczenia w celu wsparcia leczenia.

Polecam, aby w okresie noszenia pasa, unikać następujących działań:

  • Ćwiczeń teoretycznie reklamowanych jako zapobiegające przepuklinom, które mogą zwiększyć uwalnianie gazu i powodować powiększać gniazdo przepuklinowe.
  • Siedzenia w pozycji stojącej przez długi czas
  • Siłowych ćwiczeń, które dużo angażują mięśnie i jednocześnie powodują, że przepuklina może się rozszerzać
  • Noszenia ciężkiego plecaka lub innych elementów odzieży lub nawet jedzenia

Pamiętaj, że noszenie pasa przepuklinowego może przynieść poprawę stanu zdrowia i istotnie przyczynić się do sprawnych i skutecznych ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Podsumowując, pas przepuklinowy to jedna z metod leczenia przepukliny, zazwyczaj stosowana w kombinacji z ćwiczeniami fizjoterapeutycznymi. Ważne jest, aby wybrać pas idealnie dopasowany do pacjenta i stosować go wraz ze wskazówkami wskazanymi przez lekarza.

Jeśli będziesz postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, masz szansę cieszyć się lepszym zdrowiem i wygodniejszym użytkowaniem pasa przepuklinowego.