Jak wybrać odpowiednią ortezę lub stabilizator na kostkę i staw skokowy?

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Jak wybrać odpowiednią ortezę lub stabilizator na kostkę i staw skokowy?

Jak wybrać odpowiednią ortezę lub stabilizator na kostkę i staw skokowy?

0 Comments
Orteza stawu skokowego - CALCANEL SPUR - SPORLASTIC

Ortezy i stabilizatory to sprzęt medyczny, który wspomaga rehabilitację urazów na kostce czy stawie skokowym. Warto dobrze przemyśleć jaki produkt będzie najlepszy i jakie funkcje będą dla nas najważniejsze.

Urazy stawu skokowego bądź kostki

Urazy stawu skokowego lub kostki mogą bardzo długo utrudniać normalne funkcjonowanie. Aby skurcze, ból i opuchlizna szybko ustąpiły, ważnym elementem rehabilitacji są ortezy lub stabilizatory. Dzięki temu sprzętowi medycznemu przyspieszymy proces leczenia i w porę skorygujemy poprawność naszych ruchów. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu powinniśmy kierować się kilkoma przydatnymi wskazówkami.

Orteza na ścięgno Achillesa Variteks

Jak wybrać ortezę?

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na ilość usztywnienia, jaką oferuje dany produkt. Dzięki temu wsparciu mięśni i stabilizacji kończyny, dochodzi do poprawy postawy i szybszego powrotu do zdrowia. Ortezy na kostkę i stawy skokowe różnią się od siebie stopniem usztywnienia, jednak zazwyczaj wystarczy niewielkie wsparcie, aby skutecznie ograniczyć zbyt duży ruch.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest materiale użyty do produkcji. Sprzęt medyczny jest wystawiony na szereg czynników zewnętrznych, więc ważne jest, aby był on wykonany z trwałych i odpowiednich do tego materiałów. W produktach rehabilitacyjnych stosowane są głównie materiały w postaci pianek i pianek poliuretanowych, wykończone odpornymi na zabrudzenia i wilgoć pokryciami skóropodobnymi lub poliestrowymi. Zazwyczaj są to produkty dobrych jakościowo i wytrzymałe.

Pamiętajmy również o właściwym dopasowaniu sprzętu. Tu z pomocą przyjdzie nam nasz fizjoterapeuta. Dzięki jego wiedzy wybierzemy produkt bezpieczny, idealnie dopasowany do naszych potrzeb i sposobu funkcjonowania. Dobrze dobrany stabilizator bądź orteza pozwoli mniejszym kosztem i czasem odzyskać sprawność i normalne funkcjonowanie.

Ortezy – podsumowanie

Jeśli szukać idealnego produktu do rehabilitacji stawu skokowego lub kostki – ważne jest zwrócenie uwagi na materiał wykonania, stopień usztywnienia czy odpowiednie dopasowanie. Warto zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku i dokładnie przed przystąpieniem do leczenia określić nasze potrzeby, aby jak najszybciej wrócić do pełni sił.