Orteza stawu skokowego – alternatywa dla gipsu

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Orteza stawu skokowego – alternatywa dla gipsu

Orteza stawu skokowego – alternatywa dla gipsu

0 Comments
Orteza stawu skokowego - alternatywa dla gipsu

Warto jest zdawać sobie sprawę z tego, iż nie zawsze przy złamaniu stawu skokowego istnieje potrzeba wkładania jej w gips. Alternatywą, która jest wykorzystywana przez lekarzy jest właśnie orteza na staw skokowy. Jest ona dostępna do kupienia w sklepie ortopedycznym. W przypadku udania się do specjalisty na NFZ może on wypisać dokument, dzięki któremu zakup ortezy stawu skokowego będzie tańszy niż bez niego. Jest to spora oszczędność funduszy, a stabilizator na kostkę i tak musi być kupiony.

Orteza na staw skokowy – wygoda dla noszącego

Bez wątpienia orteza stawu skokowego z oferty MegaMedic jest bardzo dużym ułatwieniem dla osoby, która będzie miała ją nosić. Ważne jest stosowanie jej w ciągu dnia oraz nocy. Nie jest to jednak aż tak uciążliwe, jak trzymanie nogi w gipsie przez kilka tygodni. Kluczowe jest to, by orteza na staw skokowy była dopasowana do konkretnego rozmiaru nogi. Z tego powodu w celu dokonania jej zakupu trzeba wybrać się samodzielnie, by na miejscu dokonać pomiarów. Ważne jest także to, że stabilizator na kostkę jest sztywny i nie ma problemu z przemieszczaniem się kostki, a to jest najważniejsze. 

profesjonalna orteza stawu skokowego

Pompka do stabilizatora na kostkę

W celu wykorzystania ortezy na kostkę w odpowiedni sposób należy używać pompki, dzięki której orteza stawu skokowego staje się sztywniejsza. Na pewno warto wspomnieć także o tym, że jest ona wysokości wyższego zimowego buta. Nie ma więc problemu, z tym że będzie sięgała aż do kolana. Orteza na staw skokowy genialnie sprawdza się jako zamiennik gipsu. Na pewno nie może być wykorzystywana we wszystkich przypadkach, jednak jeżeli jest to możliwe dobrze jest skusić się na stabilizator na kostkę. Wygoda jego noszenia jest o wiele większa, a dodatkowo w czasie zrastania się kości można też wykonywać zdjęcia kontrolne.