Stabilizatory na nadgarstki – wybawienie po urazie

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Stabilizatory na nadgarstki – wybawienie po urazie

Stabilizatory na nadgarstki – wybawienie po urazie

0 Comments
stabilizatory na nadgarstki

Nieszczęśliwe wypadki i powstałe w ich wyniku kontuzje mogą przytrafić się każdemu. Bardzo ważnym jest, by po doznanym urazie udać się jak najszybciej do lekarza ortopedy, który udzieli profesjonalnej pomocy tak, by jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. W powrocie do swobodnego poruszania się z pewnością pomogą stabilizatory na nadgarstki.

Stabilizatory na nadgarstki – czym są?

stabilizatory na nadgarstki

Stabilizatory na nadgarstki z https://www.orteo.pl/ortezy-reki-i-barku to artykuły medyczne. Służą one do profesjonalnego zabezpieczenia i ustabilizowania stawu promieniowo-nadgarstkowego. Stabilizatory na nadgarstki mają za zadaniem zmniejszyć zakres ruchomości stawu. Dzięki wykorzystaniu produktu dochodzi do zniwelowania odczuć bólowych, minimalizacji powstałych uszkodzeń, co prowadzi do szybszego procesu powrotu do zdrowia. Dużym atutem, jaki posiadają stabilizatory na nadgarstki jest możliwość ich profilaktycznego stosowania, ponieważ w odróżnieniu od gipsu nie działają aż tak usztywniająco.

Stabilizatory na nadgarstki – kiedy używać?

Stabilizatory na nadgarstki będą niezbędne osobom, które doznały w obrębie stawu promieniowo-nadgarstkowego:

  • złamania,
  • skręcenia,
  • zwichnięcia,
  • występowania objawów zespołu cieśni nadgarstka,
  • urazu kciuka,
  • pojawienia się zmian zwyrodnieniowych,
  • operacji polegającej na rekonstrukcji węzeł lub kości,
  • objawów reumatoidalnego zapalenia stawów.

Stabilizatory na nadgarstki sprawdzają się dobrze rówież u sportowców, którzy są narażeni na urazy w obrębie tego stawu przy np. podnoszeniu ciężarów.

Dobór odpowiedniego stabilizatora należy skonsultować z lekarzem prowadzącym, który będzie mógł doradzić tą najodpowiedniejszą. Wybór ten uzależniony jest również od stopnia doznanego urazu i indywidualnych predyspozycji do szybkości zachodzenia procesów regeneracyjnych.