Emulsja do ciała – stosowanie i zalety

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Zabiegi prozdrowotne >  Emulsja do ciała – stosowanie i zalety

Emulsja do ciała – stosowanie i zalety

0 Comments

Odpowiedni dobór kosmetyków pielęgnacyjnych pozwoli na utrzymanie zdrowego i promiennego wyglądu skóry – regularne stosowanie kremów, balsamów i emulsji ochroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i pomoże w spowolnieniu procesu starzenia się tkanek.

Czym jest emulsja do ciała?

Emulsje do ciała to produkty, które zyskują sobie coraz większą popularność – różnego rodzaju emulsje od lat wykorzystuje się między innymi w kosmetyce koreańskiej. Delikatna formuła emulsji bardzo często bazuje na wodzie, dzięki czemu stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby posiadaczy tłustej i problematycznej skóry.

Emulsja do ciała (sprawdź) pomaga w kompleksowym nawilżeniu skóry, zapobiegając przy tym jej nadmiernemu obciążeniu. Delikatna konsystencja ułatwia szybkie wchłanianie produktu, poza tym odpowiednio dopasowana emulsja nie zostawia na skórze tłustego filmu. Osoby, którym zależy na dodatkowej ochronie skóry przed czynnikami zewnętrznymi powinny zdecydować się na zakup produktu z filtrem UV, który zapewni skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Nawilżająca emulsja do ciała – zalety

Nawilżająca emulsja do ciała to produkt, który pomoże w utrzymaniu młodego i promiennego wyglądu skóry. Regularne i dokładne nawilżanie tkanek ułatwi spowolnienie procesów starzenia komórkowego, przyczyni się także do szybszej i bardziej efektywnej regeneracji skóry. Codzienne stosowanie naturalnej emulsji nawilżającej pomoże również w znacznym wygładzeniu skóry, likwidując przy tym różnego rodzaju podrażnienia.

Emulsja o właściwościach nawilżających przywróci komfort i uchroni skórę przed swędzeniem i pieczeniem, stanie się także doskonałą ochroną przed atakiem różnego rodzaju zanieczyszczeń i wolnych rodników.

Jak stosować emulsję do ciała?

Emulsja, podobnie jak balsam czy krem do ciała, powinna być stosowana codziennie – w przypadku bardzo suchej skóry koniecznym może okazać się zwiększenie częstotliwości aplikowania kosmetyku nawet do 2-3 razy dziennie. Emulsję do ciała najlepiej nakładać zaraz po myciu, na dobrze osuszone ciało – ilość nakładanego kosmetyku powinna zostać dopasowana do potrzeb i aktualnego stanu skóry. Emulsję, w zależności od upodobań, można nakładać bezpośrednio na wybrany obszar ciała, niektóre osoby decydują się jednak na wcześniejsze ogrzanie produktu w dłoniach.

Warto pamiętać o tym, że w razie wystąpienia jakichkolwiek zmian należy wstrzymać się od dalszego stosowania produktu i bezzwłocznie zasięgnąć porady specjalisty dermatologa. Przed rozpoczęciem stosowania produktu należy również upewnić się, że zawiera on wyłącznie naturalne i dokładnie przetestowane składniki, które nie będą zagrażać zdrowiu skóry.