Orteza na stopę, jaką warto dla siebie wybrać?

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Orteza na stopę, jaką warto dla siebie wybrać?

Orteza na stopę, jaką warto dla siebie wybrać?

0 Comments
orteza czarna na kostkę

Orteza na stopę jest produktem, który może rzeczywiście sprawić, że uraz nie tylko nie będzie dla nas aż tak odczuwalny, bo stopa zyska odpowiednią stabilizację, ale także nie pogłębi się przy codziennym chodzeniu i funkcjonowaniu. Jednak będzie tak wyłącznie wtedy, kiedy zdecydujemy się na zakup stabilizatora, który jest certyfikowany przez lekarzy ortopedów. Niepewne stabilizatory bowiem mogą wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku i musimy mieć to na uwadze.

W czym pomoże nam certyfikowana orteza na stopę?

Przede wszystkim możemy mieć pewność, że dobrze dobrany stabilizator sprawi, że codzienne wykonywanie czynności nie będzie dla nas aż tak uciążliwe. Uraz także nie pogłębi się, co jest zdecydowanie najważniejsze, bo nie nabawimy się nowych dolegliwości, a także o wiele szybciej wrócimy do zdrowia. Stopa w dobrze dobranej ortezie bowiem, ma właściwe ułożenie, a przede wszystkim także stabilność. Możemy więc być pewni, że to wszystko, czego potrzebuje, aby wrócić do pełnej sprawności o wiele szybciej.

Jakie urazy leczymy za pomocą ortezy?

Przede wszystkim za pomocą ortezy na stopę (takiej: https://www.orteo.pl/ortezy-kostki-i-stopy) możemy wyleczyć urazy takie jak złamania i zwichnięcia. Jest to bardzo ważne, bo w tym przypadku nie tylko borykamy się z bólem, ale także każdy ruch niewłaściwy, bez odpowiedniego podtrzymania stabilizatorem potęguje uraz. Nasze leczenie więc będzie trwało zdecydowanie dłużej i o wiele dłużej też będziemy odczuwać dolegliwości bólowe, co może okazać się bardzo uciążliwe. Nie będziemy mogli bowiem normalnie funkcjonować.