Co należy wiedzieć o ortezach na nadgarstek?

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Co należy wiedzieć o ortezach na nadgarstek?

Co należy wiedzieć o ortezach na nadgarstek?

0 Comments
orteza nadgarstka

Orteza na nadgarstek to usztywniacz zapewniający optymalną i skuteczną stabilizację nadgarstka. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów oraz dobrze wyprofilowanych stalek od strony dłoni orteza nadgarstka sprawdza się w leczeniu złamań, zwichnięć, czy też nadwyrężeń.

Zazwyczaj usztywniacze nadgarstka posiadają także specjalną wkładkę, która ma na celu usztywnienie kciuka. Dzięki temu cała okolica nadgarstka jest zabezpieczona i chroniona przed niekontrolowanymi oraz niewskazanymi ze względu na trwające leczenie kontuzji ruchami nadgarstka. 

 Co należy wiedzieć o usztywniaczach na nadgarstek?

Po pierwsze, powinny być one wykonane z materiału przepuszczającego powietrze. Co więcej, istotną kwestią jest dopasowanie ortezy do nadgarstka. Nic nie może się odczepiać ani zsuwać. Jeżeli orteza nie leży na nadgarstku w stabilny sposób, oznacza to, iż nie jest odpowiednią ochroną dla chorej kończyny. 

orteza nadgarstka
Dobrej jakości ortezy na nadgarstek dostaniesz tutaj.

Jest to istotną kwestią, ponieważ w przypadku wielu kontuzji i schorzeń, które są powodem do noszenia usztywniacza, problem może się pogłębić, jeżeli chore miejsce nie jest odpowiednio zabezpieczone. Z tego też powodu należy wybierać wyłącznie produkty najlepszej jakości, których rozmiar jest odpowiednio dobrany do użytkownika oraz jego nadgarstka.

Dodatkowe usztywnienie ortezy

Niektóre modele usztywniaczy nadgarstka mają dodatkowe usztywnienia, na przykład z pcv lub z gumy. Na rynku można znaleźć także modele wykonane z plastiku. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku poważniejszych urazów oraz zabiegów chirurgicznych. Również przy przewlekłym zapaleniu stawów dodatkowo usztywniona orteza nadgarstka jest świetnym pomysłem. Dodatkowa szyna stabilizuje na przykład dodatkowo palec albo całą dłoń. Dzięki temu nie powinno wystąpić pogłębienie się urazu lub też ponowne uszkodzenie kończyny.