Profilaktyka bólu kręgosłupa

Profilaktyka bólu kręgosłupa

0 Comments

Długotrwałe siedzenie mocno obciąża kręgosłup. Większość osób doskonale wie jak wygląda prawidłowa pozycja siedząca, jednak jej utrzymanie jest bardzo trudne podczas długotrwałego siedzenia przez kilka godzin. Niestety w ten sposób mogą powstawać poważne schorzenia kręgosłupa, które wywołują silne bóle. Warto pomyśleć o profilaktyce i swoim kręgosłupie jeszcze zanim dojdzie do zmian nieodwracalnych.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia może zmienić wszystko

Coraz więcej czasu spędzamy siedząc przed komputerem, telewizorem, czy też po prostu pracując. Wpływa to na formowanie się wad kręgosłupa, chroniczne bóle odcinka lędźwiowego oraz gorsze funkcjonowanie układu krążenia. Ortopedyczna poduszka do siedzenia przede wszystkim wymusza prawidłową pozycję, dzięki czemu zapobiega powstawaniu wad kręgosłupa. Wiele poduszek wspiera tak zwane dynamiczne siedzenie. Dzięki niemu mięśnie nie ulegają zastygnięciu, a plecy są odciążone. Można zabrać ją ze sobą praktycznie wszędzie i wszędzie też z niej korzystać. Dyski sensomotoryczne nie są przeznaczone tylko do siedzenia na krześle – można z nich korzystać nawet siedząc na ziemi.

Kiedy korzystać z poduszek ortopedycznych?

Przede wszystkim jest to gadżet przeznaczony dla osób, które już zmagają się z bólami kręgosłupa. Chwalą go sobie również osoby pracujące przez wiele godzin siedząc, jak na przykład zawodowi kierowcy. Poduszka ortopedyczna jest jednak przeznaczona tak naprawdę dla każdego. Można z powodzeniem z niej korzystać nawet podczas oglądania TV. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na młodzież w okresie dojrzewania, ponieważ nagły wzrost może generować wady postawy. Dodatkowo wiele młodych ludzi spędza sporo czasu przed komputerem. Warto więc zadbać o kręgosłupy młodzieży i zastosować działania profilaktyczne. Muszą im w końcu służyć przez całe życie.