Stabilizator a zwichnięcie kolana

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Stabilizator a zwichnięcie kolana

Stabilizator a zwichnięcie kolana

0 Comments

Intensywne bieganie czy też uprawianie innych dyscyplin sportowych bardzo często prowadzi do poważnych oraz bardzo bolesnych kontuzji. Gdy dochodzi od urazu kolana szybki powrót do zdrowia jest możliwy dzięki zastosowaniu odpowiedniego stabilizatora.

Orteza kolana o odpowiednim rozmiarze

Zwichniecie czy też skręcenie kolana to bardzo dokuczliwa oraz bolesna przypadłość z którą bardzo często musi zmierzyć się mnóstwo osób. Doznając takiego urazu warto czym prędzej udać się do specjalisty – ortopedy. Dziś oprócz tradycyjnego gipsu mnóstwo lekarzy zaleca zastosowanie odpowiedniego stabilizatora na skręcone kolano. Jaki zatem wybrać, aby szybko odzyskać sprawność fizyczną?

Podczas doboru tego sprzętu warto zawsze szczególną uwagę zwrócić na jego rozmiar. Warto pamiętać o tym, że noszenie zbyt małego stabilizatora może przyczyniać się do otarcia skóry oraz zwiększenia obrzęku w okolicach uszkodzonego stawu. Z kolei zbyt duży może w odpowiedni sposób nie spełniać swojej podstawowej funkcji. Brak odpowiedniej stabilizacji może przyczynić się do jeszcze większego pogłębienia urazu.

Stabilizator kolana z regulacją kąta

Wiele osób, które przeszły uraz kolana bardzo często potrzebuje indywidualnego dopasowania stabilizatora. Dobrze jeśli posiada on regulację kąta i jest wyposażony w zegar, który pozwala na idealne dopasowanie kąta maksymalnego zgięcia. Dobraniem odpowiedniego kąta oraz jego ewentualną zmianą leczenia powinien zajmować się zawsze ortopeda lub wykwalifikowany fizjoterapeuta.

Stabilizator to doskonały sprzęt, który niejednokrotnie przydaje się podczas bolesnego zerwania więzadła krzyżowego. Jest on także niezbędny w sytuacji, gdy pacjent miał przeprowadzany zabieg chirurgiczny więzadeł rzepki.

Orteza to sprzęt który cieszy się na rynku medycznym dużym uznaniem. Dzięki niemu można szybko powrócić do zdrowia i na nowo cieszyć się pełną sprawnością.