Chodzik dla seniora chcącego być samodzielnym

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Profilaktyka zdrowia >  Chodzik dla seniora chcącego być samodzielnym

Chodzik dla seniora chcącego być samodzielnym

0 Comments

Zachowanie jak największego poziomu samodzielności na przestrzeni lat, to rzecz, jaką chcą się cieszyć młodzi, dorośli, ale też starsi. W podeszłym wieku w organizmie zachodzi szereg zmian, które mogą odbić się na mobilności seniora i jego zdolności do samodzielnego przemieszczania się.

Poruszanie się za pomocą własnych sił, nie zawsze jest oczywistą rzeczą.

Jak zachować samodzielność w przemieszczaniu się?

Chodzik dla seniora (orteo) może być odpowiedzią na to pytanie. To urządzenie zapewnia możliwość samodzielnego poruszania się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Chodzik można wybrać w kilku wariantach. Można wybrać chodzik z 4 kółkami oraz hamulcami, który będzie świetnym wyborem dla osób lubiących dłuższe spacery bądź też postawić na wariant składany, który po złożeniu ma bardzo małą szerokość. Złożony chodzik można schować w szafie, ale też miejscu, gdzie znajdzie się kilka centymetrów na chodzik.

Chodzik dla seniora może zapewnić asekurację osobom mieszkającym samotnie i chcącym zachować jak najwyższy stopień samodzielności. Asekuracje ze strony chodzika może zapewnić seniorowi bezpieczeństwo, a jego rodzinę spokój związany z brakiem ryzyka, że członek rodziny jest bez pomocy. Chodzik umożliwia samodzielne wstawanie oraz chodzenie. Jego asekuracja jest niezastąpiona na co dzień.

Warto też wspomnieć, ze chodzik jest łatwy do utrzymania w czystości oraz nie jest raczej urządzeniem, który wymagałby częstych napraw. Jego konstrukcja jest trwała i solidna. Mogą wspomagać się nim osoby o różnej wadze.