Czym się sugerować przy doborze rozmiaru pończoch uciskowych?

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Uncategorized >  Czym się sugerować przy doborze rozmiaru pończoch uciskowych?

Czym się sugerować przy doborze rozmiaru pończoch uciskowych?

0 Comments

Należy zdawać sobie sprawę, że wybór pończoch uciskowych jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak zatem wybrać pończochy przeciwżylakowe?

Jak dobrać pończochy uciskowe?

Warto wiedzieć, że właściwe działanie produktów terapeutycznych będzie uzależnione przede wszystkim od odpowiedniego dobrania rozmiaru. Należy mieć świadomość, że każdy dostępny na rynku model pończoch uciskowych powinien być dodatkowo wyposażony przez producenta w specjalną kartę, gdzie będzie znajdowała się tabela doboru poszczególnych rozmiarów – sprawdź adres – https://megamedic.pl/ponczochy-uciskowe. Nie jest rekomendowane przy podejmowaniu decyzji kierowanie się rozmiarami innych producentów.

Jakie kwestie powinno się uwzględnić przy wyborze omawianego produktu?

Koniecznie jest przede wszystkim dokonanie właściwych pomiarów obwodów, a także długości nóg. Należy również uwzględnić wagę i wzrost. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane wcześniej pomiary powinny być dokonywane rano po nocnym odpoczynku. Wtedy bowiem nogi się nie tylko i wyłącznie wypoczęte, ale również nie opuchnięte.

Nie wszyscy wiedzą, że pomiar obwodu w kostce będzie miał szczególne znaczenie, ponieważ właśnie w tym miejscu dochodzi do 100% wywieranego ucisku. Koniecznie należy również zaznaczyć, że pomiary obwodów nogi powinny być wykonywane w pozycji siedzącej albo leżącej.

Oczywiście muszą zostać dokonane pomiary dwóch nóg. Jak wiadomo czasami zdarzają się różnice w obwodach kończyn. Rekomendowane jest wtedy skontaktowanie się ze swoim lekarzem.

Co należy zrobić w sytuacji, gdy dobranie pończoch w oparciu o tabelkę rozmiarów nie będzie możliwe?

Obecnie producenci pończoch przeciwżylakowych są w stanie bez żadnego problemu stworzyć produkt na indywidualne zamówienie. Czas na realizację przeważnie wynosi od 2 do 4 tygodni.