Żylaki czy da się ich uniknąć?

Żylaki czy da się ich uniknąć?

0 Comments

Piękne nogi to atut nie jednej kobiety. Jednak, gdy zaczyna dziać się z nimi coś złego, należy zacząć działać od razu. Tak naprawdę powstawanie żylaków jest uwarunkowane nie tylko genetycznie, ale wpływa na to również styl życia, który prowadzimy.

Zdrowy tryb życia to podstawa zdrowych nóg

Nawet jeśli nasza mama, babcia lub nawet dziadek mieli żylaki to wcale nie oznacza, że i my je będziemy mieli. Chociaż czynnik genetyczny zwiększa ryzyko wystąpienia żylaków to tak naprawdę duży wpływ, ma na to codzienny tryb życia.

Ku zdziwieniu co niektórych kluczowa tutaj okazuje się dieta. Powinna być ona bogata błonnik co, pozwoli na eliminacje zaparć, ponieważ mogą się, przyczyniać w pewnym stopniu do powstawania żylaków. Dobrze by było także, aby w posiłkach znajdowało się mniej soli. Dodatkowo należy unikać papierosów czy alkoholu, gdyż wpływa to nie tylko na niewydolność żylna, ale i również na ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Prowadzenie zdrowego trybu życia wiąże się również z aktywnością fizyczna. Siedząca praca czy mało ruch nie wpływa dobrze na funkcjonowanie organizmu tak więc, warto na początek zacząć od wprowadzenia, chociaż krótkich spacerów.

Pończochy przeciwżylakowe stosowane profilaktycznie

Osoby obciążone genetycznie możliwością wystąpienia żylaków oprócz stosowania się do wielu zaleceń, mogą profilaktycznie zacząć nosić pończochy przeciwżylakowe. Mają one na celu poprawę krążenia w nogach, a tym samym odciążają nogi i powodują ustąpienie bądź zmniejszenie niektórych dolegliwości.

W sytuacji, gdy żylaki zaczną się już pojawiać bądź zauważymy opuchliznę wtedy pończochy przeciwżylakowe, staną się koniecznością, ale i również ulgą dla chorych nóg.