Laska inwalidzka – dla większości osób niepełnosprawnych produkt pierwszej potrzeby

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Laska inwalidzka – dla większości osób niepełnosprawnych produkt pierwszej potrzeby

Laska inwalidzka – dla większości osób niepełnosprawnych produkt pierwszej potrzeby

0 Comments

Potrzeba jak to mówią, jest matką wynalazku. Zapewne dlatego współczesne laski inwalidzkie (https://www.orteo.pl/kule-i-laski) są praktyczniejsze i dużo bardziej wygodne od swoich poprzedniczek. To, że są tak zmyślnie wykonane- sprawia, że można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Czym współczesne inwalidzkie laski różnią się od dawniejszych?

Po pierwsze, że są wykonane z różnych materiałów, a nie tylko z drewna. Po drugie są znacznie lżejsze od tych z lat ubiegłych i nie ma kłopotu z ich właściwych uchwytem. Po trzecie można nabyć składane modele lasek, co ułatwia ich przechowywanie i codzienne użytkowanie. Po czwarte dla osób, które nie mogą korzystać z klasycznych lasek, stworzono takie ze specjalnymi końcówkami, tak zwane trójnogi. Wcześniej nie można ich było nabyć na rynku konsumenckim.

Gdzie można nabyć laski inwalidzkie?

Jest kilka miejsc, wśród których prym wiodą:
• sklep rehabilitacyjny.
• sklep ortopedyczny.
• serwisy internetowe i aukcyjne.
• szpitale i przychodnie medyczne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie laski inwalidzkiej?

Po pierwsze czy jest odpowiednio wyważona i ma właściwą wysokość. Po drugie ważne jest to, z jakiego tworzywa jest wykonana. W końcu ma ona nam posłużyć przez dłuższy czas. Po trzecie ważną kwestią w doborze tego typu sprzętu jest to, czy ma dobrze dobraną gumową końcówkę. To ona w głównej mierze zapobiega wszelkim poślizgom i upadkom. Testerem jej przydatności jest zwłaszcza okres zimowy. To wtedy laska z odpowiednią nakładką potrzebna jest najbardziej. Gdy nie dopilnuje się jej wszystkich parametrów, o wypadek nie trudno.