Sekret planowania w kinesiotapingu

Sekret planowania w kinesiotapingu

0 Comments

Kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne, to metoda rehabilitacyjna, która polega na naklejeniu na dowolnej części ciała specjalnych plastrów. Dzięki tym plastrom uruchamiane są w organizmie procesy samoleczenia. Metoda ta jest całkiem nieinwazyjna i nie wymaga dużo nakładów fizycznych. Warto zaznaczyć, że nie jest ona przeznaczona tylko dla osób zawodowo uprawiających sport. Może z niej korzystać każda osoba bez względu na wiek oraz predyspozycje fizyczne. Pilastrowanie dynamiczne pomaga wszystkim, którzy wymagają leczniczego wspomagania układu ruchu albo chcą wzmocnić mięśnie i wiązadła.

Sekret kinesiotapingu

Cały sekret w omawianej metodzie tkwi oczywiście w plastrowaniu. Kinesiotaping (tutaj) i materiał używanych plastrów opracował doktor Kenzo Kase. W trakcie jego pracy zostały połączone metody fizyczne ze stymulacją procesów naprawczych oraz leczniczych, które zachodzą w naszym organizmie. Celem doktora Kenzo Kase było stworzenie takiej metody terapeutycznej, która dawałaby pacjentowi cały czas korzyści, a nie tylko podczas wizyty u terapeuty. W taki sposób powstały popularne plastry. Produkowane są z bawełny i kleju akrylowego. Naklejone na skórę działają w sposób wielokierunkowy, a dokładnie pomagają:

•usuwać lub zmniejszać ból,
•regulować napięcie mięśniowe,
•zabezpieczać przed urazami,
•pozwalać na uprawienie sportu w momencie, gdy wystąpi kontuzja,
•wspomagać terapię usprawniającą układ ruchu.

Można stwierdzić, że plastry bardzo dobrze wypływają na układ mięśniowy człowieka, ponieważ powodują wytworzenie prawidłowej postawy i można je wykorzystać do korekcji istniejących już wad.

Kinesiotaping – czy kolory taśm oddziałują na leczenie?

Plastry do kinosiotapingu posiadają różne barwy. Trzeba wiedzieć, że kolor taśm nie są związane z właściwościami fizycznymi lub terapeutycznymi. Każdy plaster działa tak samo i mają takie same paramenty. Wybieramy jego kolor biorąc pod uwagę estetykę.