Co to jest akupunktura

Co to jest akupunktura

0 Comments

Akupunktura (zobacz) to w pełni sprawdzona oraz bezpieczna w medycynie metoda walki z różnorodnymi, często bardzo uciążliwymi dolegliwościami. Dzięki tej metodzie możliwe jest skuteczne leczenie bóli różnego pochodzenia, często występujących w przewlekłych zespołach chorobowych oraz wielu problemach psychosomatycznych.

Na czym polega akupunktura?

Zabieg ten polega na nakłuwaniu z pomocą igieł ściśle określonych punktów na ciele człowieka. Wykonanie akupunktury wymaga posiadania odpowiednich umiejętności i może ona być wykonana tylko przez doświadczonego lekarza. Warto wiedzieć o tym, że wykonanie akupunktury jest w pełni bezbolesne. Niezwykle ważny jest odpowiedni wybór miejsc wkłucia, które to wywołają pożądaną reakcję leczniczą.

Punkty, w których to można wykonać ten zabieg akupunktury znajdują się na całym ciele. Można je znaleźć między innymi na podeszwowej stronie stóp lub w okolicy kręgosłupa.

Zgodnie z chińską medycyną na ciele każdego człowieka znajdują się również tak zwane punkty marina, których nie wolno nakłuwać, bowiem może to grozić nawet śmiercią.

Istotne wskazania do wykonania akupunktury

Zabieg akupunktury jest wykonywany przede wszystkim w celu złagodzenia wielu bardzo uciążliwych dolegliwości bólowych. Może on być wykonany w przypadku występowania u chorego:

– uciążliwej migreny,
– neuralgii i poszczególnych bóli mięśniowe,
– bóli zatok,
– bóli zębów,
– dolegliwości zwyrodnieniowe,
– bolesnych miesiączek
– napadów kamicy nerkowej
– ból- porodowych,
– oraz bóli nowotworowych, jako terapia wspomagająca, która to pozwala na zmniejszenie dawek wielu podawanych leków.