Taśmy rehabilitacyjne

Taśmy rehabilitacyjne

0 Comments

Gumy treningowe inaczej są nazywane taśmami do ćwiczeń wykorzystuje się w fitnessie, sporcie, rekreacji i rehabilitacji. Taśmy rehabilitacyjne mają różne kolory z czego każdy oznacza inny opór. Są więc taśmy do ćwiczeń o mocnym oporze są również takie, które mają słaby opór. Dzięki temu można zawsze dobrać odpowiednią taśmę do danego stanu i danej kondycji pacjenta.

Czym są?

Taśmy do ćwiczeń pozwalają na wykonywanie całego szeregu ćwiczeń z progresywnym oporem. Są to ćwiczenia polegające na coraz to większym rozciąganiu taśm rehabilitacyjnych. Zasada przy tym jest taka, że im bardziej rozciąga się taśmę tym większy robi się opór. Taśmy rehabilitacyjne to doskonały przyrząd do ćwiczeń siłowych oraz ogólnorozwojowych. Ćwiczyć z taśmami mogą zarówno dorośli, jak i dzieci, wystarczy tylko zawsze dobrać odpowiedni rodzaj taśmy.

Zalety z korzystania z taśm rehabilitacyjnych

Taśmy do ćwiczeń i taśmy rehabilitacyjne to jedno i to samo. Ich wykorzystanie to wiele zalet. Specjalne ćwiczenia z tego rodzaju taśmami dają bardzo dobre efekty i znacznie pomagają:
– wzmocnić każdą partię ciała,
– schudnąć,
– zwiększają masę mięśni,
– poprawiają równowagę,
– stopniowo ograniczają reakcje bólowe,
– korygują postawę,
– zwiększają wytrzymałość.

Pomoc fizjoterapeuty

Przy doborze odpowiedniego rodzaju taśm potrzebna jest pomoc fizjoterapeuty, podobnie jak jego pomoc jest potrzebna przy doborze odpowiedniego rodzaju ćwiczeń. Natomiast potem można już z taśmami ćwiczyć w zaciszu domowym. Taśmy doskonale także sprawdzają się w rehabilitacji.