Wkładki ortopedyczne na indywidualne zamówienie

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Wkładki ortopedyczne na indywidualne zamówienie

Wkładki ortopedyczne na indywidualne zamówienie

0 Comments

Głównym zadaniem wkładek do butów jest oczywiście korygowanie ustawienia stóp. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wkładki ortopedyczne mogą także wspierać pracę bioder, kolan i kręgosłupa. Osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z wadą postawy powinny jak najszybciej rozejrzeć się za porządnymi wkładkami.

Wkładki na indywidualne zamówienie

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wkładki ortopedyczne robione na indywidualne zamówienie. Profesjonalne firmy wykonują odpowiednie wkładki tak, aby pomogły one w konkretnych wadach stóp. Większość firm wykonuje wkładki ze skóry albo kopolimeru. Materiały te są bardzo wytrzymałe i bezpieczne dla stóp. Pamiętać należy jedynie o tym, że wkładki tego typu wymagają systematycznego korygowania wraz z postępami w leczeniu. Zazwyczaj wkładki do butów wymienia się co 6-12 miesięcy.

Moda na wkładki odciążające

W ostatnim czasie bardzo wiele osób decyduje się na wkładki odciążające. Mowa tutaj oczywiście o popularnych wkładkach profilaktycznych, które są dobrym wyborem nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla osób starszych. Wkładki odciążające wykonane są przeważnie ze specjalnego silikonu medycznego. Materiał ten zapewnia niesamowitą wygodę podczas chodzenia. Wkładki profilaktyczne zaprojektowane zostały w taki sposób, aby odciążać te miejsca, które są najbardziej narażone na nacisk. Jest to najlepszy wybór dla osób, które zmagają się ze stanami zapalnymi rozcięgna podeszwowego. Odciążające wkładki do butów bardzo często stosowane są również przez sportowców.