Jaki sprzęt rehabilitacyjny warto mieć w swoim biurze

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Rehabilitacja >  Jaki sprzęt rehabilitacyjny warto mieć w swoim biurze

Jaki sprzęt rehabilitacyjny warto mieć w swoim biurze

0 Comments

Wydawać by się mogło, że miejsce sprzętu rehabilitacyjnego to specjalne sale ćwiczeń, ewentualnie wygospodarowany kąt w zaciszu domowy. Nic bardziej mylnego. Warto czasem zabrać go ze sobą do pracy. Zwłaszcza jeśli pracujemy za biurkiem, przy komputerze. A wiadomo, że praca w pozycji siedzącej przez, przez co najmniej 8 godzin dziennie do najzdrowszych nie należy. Ważne jest ergonomiczne stanowisko pracy, takie powinien zapewnić nam pracodawca, ale to nie wszystko co można zrobić dla własnego zdrowia i komfortu.

Dyskretny sprzęt, który pomoże nie tylko plecom

Do biura warto zabrać ze sobą dysk sensoryczny. Jest to rodzaj plastikowej poduszki z wypustkami. Można ją pompować lub upuszczać powietrze w zależności od aktualnych preferencji. Dzięki umieszczeniu jej na siedzisku krzesła lub fotela uzyskujemy sprzęt do tak zwanego siedzenia dynamicznego. Są do tego co prawda specjalne piłki, ale dysk nie grozi upadkiem i nie wzbudza nadmiernego zainteresowania. Ponadto dysk można dodatkowo wykorzystać w domu do ćwiczeń równoważnych, by dodatkowo wzmocnić kręgosłup.

Ale to nie jedyne zastosowanie dysku sensorycznego. Dzięki wypustkom na swojej powierzchni sprawdzi się też jako masażer. Pomoże po dniu spędzonym w niewygodnych butach oraz poprawi krążenie stóp.

Dlaczego tak dobre jest siedzenie dynamiczne?

Siedzenie dynamiczne realizuje jednocześnie dwa zadania, odciąża nasz kręgosłup i jednocześnie zmusza go nieustannych ćwiczeń. Dzięki temu redukuje się nie tylko ból, ale także ryzyko wad postawy.