Skuteczne preparaty na uspokojenie dostępne w sprzedaży

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Leki i suplementy >  Skuteczne preparaty na uspokojenie dostępne w sprzedaży

Skuteczne preparaty na uspokojenie dostępne w sprzedaży

0 Comments

Wysokie tempo życia oraz natłok informacji sprawiają, że współczesny człowiek jest narażony na przewlekły stres. Jego objawem mogą być bóle głowy, kołatanie serca, a także przyspieszone tętno. Skutkiem długotrwałego stresu jest osłabienie układu odpornościowego, co prowadzi do chorób, a nawet śmierci. Aby tego uniknąć, warto pomyśleć o stosowaniu odpowiednich leków.

Leki ziołowe na uspokojenie


Branża farmaceutyczna oferuje pacjentom różnego rodzaju leki na uspokojenie. W sprzedaży dostępne są zarówno preparaty przepisywane przez lekarza, jak i tabletki na uspokojenie bez recepty. Te drugie zawierają w swym składzie zwykle skoncentrowane wyciągi z ziół. Jedną z roślin, która skutecznie łagodzi stany niepokoju, jest chmiel zwyczajny. Zawarte w nim składniki oddziałują na korę mózgową oraz rdzeń kręgowy. Tabletki na stres mogą również zawierać lawendę lekarską, która działa uspokajająco, a dodatkowo wzmacnia działanie leków antydepresyjnych. Leki na uspokojenie bez recepty mają w swym składzie także wyciąg z męczennicy cielistej. Badania wykazały, że roślina ta oddziałuje na układ nerwowy i jest pomocna w łagodzeniu stanów napięciowych. Inne rośliny pomocne w leczeniu stresu to dziurawiec zwyczajny, szafran uprawny oraz kozłek lekarski.

Substancje o działaniu uspokajającym


W sytuacji, gdy ziołowe leki uspokajające bez recepty okazują się niewystarczające, można sięgnąć po preparaty zawierające mocniejsze substancje. Dostępne w sprzedaży (jeśli jesteś zainteresowany kliknij i zobacz na Nowafarmacja.pl) tabletki uspokajające mogą zawierać w swym składzie benzodiazepiny. Substancja ta jest bardzo dobrze wchłaniana przez organizm i wykazuje działanie przeciwlękowe, relaksacyjne i uspokajające. Leki uspokajające mogą zawierać również hydroksyzynę. Jest to substancja, która skutecznie hamuje aktywność układu nerwowego w stanach napięcia, niepokoju, czy też strachu. Należy pamiętać, by wszystkie tabletki na uspokojenie zażywać zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce, ponieważ każdy lek nieprawidłowo stosowany może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i życie człowieka.