Istotne zalety ćwiczeń kobiet w ciąży

Orthofit – rehabilitacja, ćwiczenia, zdrowy tryb życia  > Zabiegi prozdrowotne >  Istotne zalety ćwiczeń kobiet w ciąży

Istotne zalety ćwiczeń kobiet w ciąży

0 Comments

Każda kochająca mama potrafi zrobić wszystko, aby jej dziecko przyszło na swiat w pełni zdrowe oraz silne. Zatem doskonale zdaje ona sobie sprawę z tego jak ważne jest prowadzenie właściwego trybu życia. Czy kobieta w ciąży powinna ćwiczyć?

Czy aktywność fizyczna w ciąży jest wskazana?

Wiele kobiet w okresie ciąży, w trosce o swoje dziecko rezygnuje z prowadzenia aktywnego trybu życia. Niemniej nie jest to dobre rozwiązanie. Otóż jak wynika z przeprowadzanych badań ruch oraz ćwiczenia dla kobiet w ciąży nie są przeciwwskazane.
Jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo, a przyszła matka jest w pełni zdrowa, to aktywność fizyczna nie wpływa na częstość poronień, przedwczesnych porodów czy rozwój nieprawidłowego płodu.

Jakie są istotne zalety aktywności fizycznej w ciąży?

Regularne ćwiczenia wykonywane przez kobietę w ciąży wpływają bardzo korzystnie na jej zdrowie. Odpowiednio dobrana do ciężarnej kobiety aktywność fizyczna w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej oraz uciążliwych dolegliwości bólowych w obrębie kości oraz stawów. Ponadto ćwiczenia skutecznie zapobiegają ewentualnym wzdęciom, zaparciom oraz obrzękom.

Ćwiczenia wykonywane pod okiem doświadczonych terapeutów znacznie pomagają w czasie porodu oraz w dużym stopniu przyczyniają się do powrotu do właściwej formy w czasie połogu.

Regularna gimnastyka wykonywana przez kobiety w ciąży w dużym stopniu przyczynia się do wzmocnienia mięśni oraz pomaga zachować właściwą postawę. I co najważniejsze poprawia nastrój oraz zapewnia każdego dnia spokojniejszy sen.